SOCCERNET.EE   •   FOORUM   •   BLOGI   •   RISTNURK   •   MM2014   •   REKLAAM
Logi sisse:
 

Mängijate hinded: Boateng parim (7)

14. juuli 2014, 08:51
Autor: Tanel Tursk

Saksamaa ja Argentina kohtumises olid platsil eelkõige kaks hästi organiseeritud meeskonda, kuid üksikud säravamad indiviidid suutsid siiski esile kerkida.

Saksamaa:

Manuel Neuer - 7. Neueril vajadust imetõrjete tegemiseks polnud, aga kõik muu tegi ta taaskord perfektselt ära. Paneb ründajate jalge tõenäoliselt veelgi rohkem värisema kui MM-i finaalis mängimine.

Philipp Lahm - 7. Saksamaa kapten jõudis igale poole ning tema kiiruse vastu oli Argentinal raske leida rohtu nii kaitses kui ka rünnakul.

Jerome Boateng - 8. Kui Boatengi võinuks mängu eel pidada üheks Saksamaa nõrgaks kohaks, siis reaalsuses osutus ta kohtumise valitsejaks. Karistusala oleks eilses mängus vabalt võinud ümber nimetada Boatengi alaks, sest ükski mees ega pall temast mööda minema ei kippunud.

Reklaam

Mats Hummels - 5,5. Varasemates matšides säranud Hummels paistis täna mitmel puhul olevat mängust sammu võrra maas ning tundub, et vahepealne vigastus on temale ikka väikese jälje jätnud.

Benedikt Höwedes - 5,5. Tema äär oli see, kus argentiinlased esimesel 60 minutil õnne leidsid, kuid mängu edenedes sai Höwedes rohkem mängu sisse.

Bastian Schweinsteiger - 7. Sakslaste keskväljamasin oli omas mahlas, kui suutis vastaste mängu lõhkuda ja samal ajal oma üles ehitada. Tema vastu tehti lausa 6 viga.

Christoph Kramer - 6. Krameril ei jäänud panuse tegemiseks palju aega, sest juba 30. minutil vahetati välja. Tolle hetkeni ta Saksamaad alt ei vedanud.

Toni Kroos - 6,5. Mängujuhi rolli kandnud Kroos oli täna veidi vähem efektiivsem kui tavaliselt, aga üldjoontes oli tegu järjekordse soliidse kohtumisega.

Thomas Müller - 6. Klose platsil viibimisega ei suutnud Müller endale karistusalas ruumi leida ning nii piirdus tema panus üksikute võimaluste loomise ja veidi mustema tööga.

Miroslav Klose - 6. Vanameister ei suutnud küll skoorida, kuid tema kohalolek kastis oli kogu aeg tuntav ning midagi ta endast andmata ei jätnud.

Mesut Özil - 5. Kadunud mees platsil.

Andre Schürrle - 7. Terav ääremängija andis ainsale väravale söödu ning ei olnud isegi skoorimisest väga kaugel, kui Romero ühe tema terava ürituse tõrjus.

Mario Götze - 7,5. Muus osas oli Götze vaikne, aga MM-finaalis kangelaseks tõusmine ja otsustavatel hetkedel külma närvi hoidmine on kõrget hinnet kahtlemata väärt.

Per Mertesacker - ei mänginud piisavalt.

Argentina:

Sergio Romero - 7,5. Romero hoidis mitme suurepärase tõrjega argentiinlasi elus ning värava puhul on talle raske midagi ette heita. Ehk leiab ta nüüd endale klubi, kus ta ka mõned minutid mänguaega teenib.

Pablo Zabaleta - 6,5. Rünnakule Zabaleta väga ei jõudnud, aga ta tuli üldjoontes oma ääre turvamisega hästi toime.

Martin Demichelis - 6. Argentina kogenud keskkaitsja ei lasknud sakslastel end hirmutada, kuid midagi hiiglaslikku pingutust nõudvat ta samas tegema ei pidanud.

Ezequiel Garay - 6,5. Garay oli järjekordselt kaitseliini mänguline liider. Õhus sai ta Klose poolt kujutatud ohu turvamisega hakkama ja oma jõulise stiiliga tagas ta selle, et Saksamaa mängijatel karistusalas pikka pidu polnud.

Marcos Rojo - 6. Kaitses oli Rojo hea, kuid rünnakul kippus noor mängumees liiga tihti palli kaotama.

Enzo Perez - 5. Äärel mänginud Perez sattus pilti vaid üksikutel hetkedel ja Angel Di Maria jäetud august täitis ta vaid väikese protsendi.

Javier Mascherano - 6,5. Varasemates mängudes Argentina kaitseliini koos hoidnud Mascherano sai sel korral kaitsmise mõttes veidi lihtsama tööpäeva, aga mõned korrad pidi ta siiski Saksamaa rünnakuid peatama.

Lucas Biglia - 6. Biglia võitles hästi ning jõudis ka paaril korral rünnakutele, kus tema seiklustest küll sakslaste jaoks midagi väga hirmuäratavat ei juhtunud.

Ezequiel Lavezzi - 6,5. Lavezzi otsekohene ja kiirusele panustav mängustiil oli midagi, millega sakslased avapoolajal toime ei tulnud, aga üllatuslikult võeti ta teiseks poolajaks platsilt ära.

Lionel Messi - 6,5. Messi alustas finaali väga teravalt, tekitades juba esimese pooltunniga 2-3 väga ohtlikku momenti, kuid ta vajus lõpuks ära.

Gonzalo Higuain - 5,5. Postiivsest küljest oli Higuain Saksamaa kaitsjatest üle, kuid negatiivsest küljest vedas ta end tihtipeale ise alt ning avapoolaja möödalööki üks-üks olukorras näeb ta unes ilmselt mitmeid aastaid.

Sergio Agüero - 5. Agüero ei suutnud Lavezzi asendamise järel suurt millegagi silma jääda.

Rodrigo Palacio - 5. Palacio peab sarnaselt Higuaini peeglisse vaatama, sest raiskas lisaajal võimaluse, mille ta ilmselt veidi vähemtähtsamas mängus ära oleks realiseerinud.

Fernando Gago - 5,5. Jäi sarnaselt Perezile varju.

Loe veel

Kommentaarid

...
14. juuli, 11:13
Kus te need hinded veel võtsite? Enamus on ikka nagu täiesti lampi pandud
decrakas
14. juuli, 11:18
Bastian Schweinsteiger oli mängu parim, kuigi Götze lõi värava siis Bastian Schweinsteiger tegi ikkagi parema mängu.

Messi nähtamatu suht
poku
14. juuli, 13:02
Mõlema eelneva postitajaga nõus. Mõni mees on selgelt alahinnatud ning teine jälle vastu üle. Schweinsteiger oli tõepoolest väga hea eile ning oleks isegi pigem temale parima tiitli andnud.
Özil oli eile samuti korralikult pildis, jagas palli korralikult ning kui Kroos võtnuks oma löögisaapad kaasa saanuks ta 2 assisti rahulikult kätte. Aga see on vist tänapäeval moes, et teda peab maha tegema ükskõik kuidas ta mängib. Hummels oli ka täitsa ok, kuid kuskil 80dast minutist alates olid ta jalad täielikud pakud all, ime et ta lõpuni mängis.
Keegi võiks öelda mitu korda Messi eile üldse palli sai. Tühja seisis seal platsil, just nimelt seisis.
Aguero ning Palacio peaksid küll parema hindega olema kui Higuain. Nende kahe mängutulekuga tekkis Argentiinlastel kohe särtsu juurde ning Aguero suutis peapalle mõlema keskkaitsja vastu ära võtta mis nende pikkuseid vaadates tundub täiesti ebareaalne. Biglia suhteliselt lõhkus ainult. Mascherano jäi ainult tänu kohtunikule platsile, jubedalt palju lasti tal ikka vastasele haiget teha.

All in all - veidrad hinded ikka jagatud
asd
14. juuli, 13:46
Schweinsteiger peksti väljakul naturaalselt läbi, kuid vedas ikkagi edasi. Tubli tööloom.
Soccershit
14. juuli, 15:33
Mis mõttes oli Özil kadunud mees platsil? Mille järgi te neid hindeid panete? Kui keegi mängu vaatas, siis Özil oli eile üks sakslaste parimaid. Löw on andnud talle teistsuguse positsiooni, millega me harjunud pole. Özil oli see, kes rünnakuid edasi viis ja tekitas rohkelt võimalusi.
RealFan
14. juuli, 19:16
Boateng päästis ühe korra ka väravajoonelt palli ära, lisaks võitis palli ohtralt. Saksa kaitseliini kindlasti parim mees, Schweini oli ka päris hea, aga lihtsalt sellepärast, et vastased teda hakivad.. no ei saa parimaks valida.
malagar
15. juuli, 01:31
Tanel tahab vist Daily Maili tööle saada. Mismõttes Özil ja kadunud?. Saksamaa ründavatest mängijatest vahest parim mees platsil. Söödud olid paigas ja pole tema süü, et teised võimalus ära ei löönud. Lisaks töötas veel kaitsesse tagasi ka. Saksamaa mängijatest Schweini ja Boatengi ja Neueri kõrval üks paremaid kindlasti. Kusjuures sama arvasid ka mitmed saksa ja inglise eksperdid, kes pole Daily Maili palgal, kuigi isegi seal pigistas Keown hädise 6.5 välja
Lisa kommentaar
Nimi:
Logi sisse
 
või sisesta kontrollsõna