Logi sisse:

Holland tampis Brasiilia lõplikult mutta (5)

13. juuli 2014, 01:23
Autor: Rasmus Voolaid

Robin van Persie. Foto: spitsnieuws.nlAlati mõneti vastuolulise kõmuga MM-i pronksimäng oli sedapuhku ühele meeskonnale erilise tähtsusega, Brasiilia vajas seda lahingut kui õhku, et oma mainet natukenegi taastada, paraku võeti Hollandilt vastu 0:3 kaotus.

Brasiilia mäng jätkus täpselt sealt, kus teisipäevane mäng pooleli jäi. Juba kolmandal minutil läks Holland Robin van Persie penaltist 1:0 juhtima, kui kastijoonel tõmbas Thiago Silva maha Arjen Robbeni ning mees peab õnne tänama, et ta kollase kaardiga pääses ning väljakule jäi.

Asi läks kohe aga hullemaks, veerandtunni pärast läks Holland juba kahe väravaga juhtima, kui karistusalas toimunud segaduse järel jäi Daley Blind kastis täiesti üksinda ning palli Julio Cesari selja taha virutas. Aegamööda sai Brasiilia ka oma mängu käima, kuid otsustavusest jäi puudu.

Teisel poolajal tegi kohtunik Hollandile kaks suurt kingitust, kui jättis MM-i korraldajariigi ilma penaltitest. Esmalt mängis karistusalas selgelt käega Ron Vlaar ja mõned minutid hiljem tõmbas Daley Blind maha Oscari, kuid brasiillane sai sukeldumise eest hoopis kollase kaardi. Kokkupõrge oli nende vahel aga nii karm, et teise värava autor vahetati seejärel välja.

Brasiilia küll üritas, kuid auväravat kirja ei saadud. Hoopis Georginio Wijnaldum suutis Hollandi poolelt kirja saada kolmanda ning see ka lõppseisuks jäi. Niisiis riputati pronksmedalid möödunud MM-i hõbeda meeskonna kaela ja Brasiilia kodune MM sai lõplikult hävingu osaliseks.